תריסים חשמליים

divider
divider

צרו עמנו קשר

לקביעת תור, התייעצות ופרטים נוספים

 הסבר כללי על פעולת המנגנון החשמלי

תריסים חשמליים הם פינוק מן הסוג שלא כדאי לוותר עליו. עד לפני שנים לא רבות, תריסי גלילה לחלונות היו ידניים בלבד: מארגז התריס יצאה רצועת בד צרה שנמתחה אל מנגנון קפיצי מתחת לחלון, או אל טבעת מיוחדת מתחת לחלון, ובאמצעותה ניתן היה להעלות ולהוריד את התריס. זו היתה פעולה מסובכת ולא נעימה, ובתריסים רחבים וכבדים – גם מצריכה כוח רב וקשה מאוד לביצוע.

הופעתם של התריסים  שינתה את התמונה הזאת לחלוטין. התריס נגלל למעלה ולמטה בלחיצת כפתור, וגם התריס הכבד ביותר נגלל ללא מאמץ כלשהו. הותקנו בתחילה רק במקומות בהם נדרש תריס גדול וכבד מאוד – חנויות, מוסכים וכדומה; עם הוזלת המנגנונים החלו הקבלנים להתקין תריסים בפתחים הגדולים (יציאה למרפסת או לגינה); ועתה מקובל להתקין בכל חלון שהוא.
 

מהם שלבי התקנה

התקנתם נעשית כמעט תמיד בזמן הבנייה של החלון או תוך כדי שיפוץ כולל בדירה, משום שיש להעביר נקודת חשמל אל ארגז התריס ולהתקין מתג הפעלה חשמלי ליד החלון. בזמן בנייה או שיפוץ, אלה אינן מלאכות מסובכות במיוחד; אך הפיכת תריס ידני רגיל לתריס חשמלי קשה למדי, בגלל הצורך הזה לספק חשמל ולהתקין מתג הפעלה.

יתרונות תריסים חשמליים

יתרונותיהם הגדולים הם קלות ההפעלה שלהם והאסתטיקה שלהם – אין עוד צורך במנגנון הרצועה המכוער שהיה מתלכלך ומתקלקל. תריסים הם גם מנגנונים אמינים מאוד, שמסוגלים לפעול ללא תקלה עשרות שנים. אכן, מחירם גבוה יותר מאשר תריסים ידניים, אך היתרונות מפצים על כך.

התריסים  של ר.מ. שערים

 חברת ר. מ. שערים מתמחה מזה שנים בהתקנה מכל הסוגים, לכל רוחב פתח ובכל גודל, ומומחיה יסבירו לכם בדיוק מדוע כדאי להשקיע מעט יותר בהתקנת תריסים חשמליים בחנות, במוסך או בדירה. ר. מ שערים, עוסקת בייצור והתקנה באיכות וגימור בלתי מתפשרים.